Pohon vyrobený doma: Je možné znížiť náklady na dopravu pomocou fotovoltiky (fotovoltaiky)?

Fotovoltika (fotovoltaika) naberá na popularite nielen vďaka lacnej elektrickej energii do domácnosti. Väčšina majiteľov nehnuteľností s fotovoltickými (fotovoltaickými) panelmi môže taktiež výrazne ušetriť na doprave prechodom na elektromobilitu.

Fotovoltika (fotovoltaika) a elektromobilita idú ruka v ruke a napredujú k skutočne modernej budúcnosti bez zbytočne veľkých nákladov na dopravu. Ak sa pýtate, či môžete cestovať za minimálne náklady, odpoveď je jednoduché áno. Zaujíma vás, čo potrebujete na to, aby ste mohli nabíjať svoje auto svojpomocne bez používania nabíjačiek v obchodných centrách a iných miestach? V tom prípade je tento článok práve pre vás. 

Ako funguje fotovoltika (fotovoltaika) a nabíjanie elektromobilov?

Fotovoltické (fotovoltaické) panely zbierajú energiu zo slnečného žiarenia a uskladňujú ju na využitie elektrických spotrebičov, ohrievanie a osvetlenie. Tieto typy panelov sa inštalujú na strechy budov, aby dokázali efektívne zbierať energiu, ktorá je následne distribuovaná do spotrebičov. Málokto ale vie, že takto nazbieranú energiu je možné pripojiť aj na nabíjacie stanice pre elektromobily. 

Zdroj: unsplash

Fotovoltika (fotovoltika) a nabíjačka pre váš elektromobil u vás doma

Pomocou fotovoltiky (fotovoltaiky) teda dokážete nabíjať váš elektromobil takmer zdarma a priamo u vás doma. Je potrebné len prejsť na fotovoltiku (fotovoltaiku) a dať si nainštalovať fotovoltické (fotovoltaické) panely na váš dom a zakúpiť vhodnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Táto investícia môže byť zo začiatku náročnejšia, no z dlhodobého hľadiska veľmi výhodná. 

Majitelia nabíjacích staníc pre elektromobily a fotovoltiky (fotovoltaiky) sa nemusia starať o hľadanie miest, kde je možné nabíjať svoj elektromobil. Žiadne nútené zastávky v nákupných centrách alebo na miestach, ktoré nie sú v blízkosti našej cieľovej zastávky. Stačí prísť domov a nechať svoje auto nabiť v pohodlí, priamo u seba doma.

Zdroj: unsplash

Ďalšie výhody nabíjania vášho elektromobilu u vás doma

Plne funkčné nabíjanie na 100% stav batérie

Domáce nabíjacie stanice pre elektromobily so sebou nemusia niesť žiadne veľké obmedzenia. Nainštalovať si ich môžete priamo na svoj pozemok a svoj elektromobil nabiť kedykoľvek po príchode z práce či výletu. 

Jednoduchá údržba a nízke náklady

Fotolvoltické panely sú dlhodobo výhodnou investíciou aj vďaka nízkym nákladom a jednoduchej údržbe. Nemusíte sa starať takmer o nič, je len potrebné dať pozor na to aby panely boli odokryté a dokázali čerpať slnečnú energiu. O zvyšok sa postaráme my, zatiaľ čo vy nemusíte robiť žiadne ďalšie investície vďaka našej dlhodobej záruke. 

Nižšie ceny a jazdenie takmer zdarma

Nabíjať svoj elektromobil doma nie je len pohodlné ale ešte aj neuveriteľne výhodné. Tá istá solárna energia, ktorá dokáže poháňať každý spotrebič vo vašej domácnosti dokáže poháňať aj váš elektromobil bez zbytočných platieb navyše. 

Dlhodobá istota

Nabíjacie stanice pre elektromobily nie sú lacnou investíciou, no prichádzajú s podobnými výhodami ako fotovoltika (fotovoltaika) - nízke náklady na údržbu. Tieto stanice sú navrhnuté tak aby fungovali spoľahlivo bez nutnosti pravidelných opráv. Pravidelná údržba avšak dokáže výrazne predĺžiť ich životnosť. Stačí si vybrať ten správny typ pre vaše potreby a rozpočet. Viac informácií sa dozviete na webe Národného energetického projektu.

Ďalšie články

Národný energetický projekt SK s.r.o.
Dopravná 1364/11, 955 01 Topoľčany
© 2024 Národný energetický projekt s.r.o.
Ochrana osobných údajov