eprojekt.sk

Fotovoltika

Dohodnúť audit ZDARMA

Fotovoltika

Solárne zariadenia sú prínosom pre vás, vaše účty a životné prostredie. Investíciou do solárnych panelov sa stávate nezávislými na neustále rastúcich cenách elektrickej energie, ale tiež meníte strechu svojho domu, spoločnosti alebo farmy na vlastnú solárnu elektráreň, ktorá zaručuje minimálne 25 rokov účinnosti panelov!

NAŠA PONUKA

ČO PRE VÁS Môžeme urobiť
Naše fotovoltické súpravy sú založené iba na prvkoch od renomovaných značiek, vďaka ktorým je ich efektivita a práca vždy na najvyššej úrovni. Spoločnosti ako: Fronius, Sofar Solar, SMA, Longi Solar, EXE Solar, REC, SUNPOWER, SunLink, Trina, JA Solar a SHARP patria medzi najlepších výrobcov vo fotovoltickom priemysle.

Úroveň slnečného žiarenia na Slovensku

Z hľadiska dopadajúceho slnečného žiarenia sú podmienky na Slovensku porovnateľné s Nemeckom, ktoré je celosvetovo najväčším trhom s fotovoltikou.

Fotovoltika alebo aj fotovoltaika

je v poslednom čase jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich odvetví, ktorého produkty sa stávajú bežnou súčasťou nášho života. Fotovoltické články zabezpečujú prevádzku väčšiny kalkulačiek, hodiniek a objavujú sa už aj ohybné panely našité na batohu alebo oblečení, ktoré udržia náš mobilný telefón či GPS v prevádzke aj na dovolenke niekde v prírode. Fotovoltika už nie je iba „kozmickou technológiou”. Ohromný rast produkcie znížil ceny natoľko, že v mnohých prípadoch predstavuje fotovoltický systém, lepšiu alternatívu než je pripojenie k elektrickej sieti nielen v Afrike, ale aj v strednej Európe.

Umiestnenie fotovoltických panelov slnečnej elektrárne

Solárne panely sa najčastejšie umiestňujú tak, aby boli orientované na juh, so sklonom 30 až 60°. Tak získavajú najviac energie.Avšak keď umiestníme panely priamo na východnú alebo západnú stranu strechy, straty sú pri sklone napr. 30° iba 14% ako môžeme vidieť na tabuľke nižšie.

Národný energetický projekt s.r.o.
Dopravná 1364/11
955 01 Topoľčany
0917 100 700
info@eprojekt.sk